- Reklama -magazin

Bitcoin v pondělí padl až o 17%

Cena bitcoinu nadále výrazně kolísá. V pondělí padla nejprudší od loňského března poté, co se v neděli (3. 1.) poprvé dostala nad 34.000 USD (27.707,60 eura). Nejstarší a nejznámější kryptoměna v pondělí ztratila až 17% a přišla o víkendové zisky. Bitcoin po prudkém posílení v roce 2020 odstartoval i nový rok spektakulárním růstem a v neděli se jeho cena dostala až na 34.182,75 USD.
V pondělí o 11.41 h SEČ se Bitcoin v Londýně prodával se ztrátou 13% po 29.168 USD.
Na začátku roku 2020 se Bitcoin prodával přibližně po 8000 USD, pak, během první vlny pandemie nového koronavirus, padla jeho cena pod 4000 USD. Později se začalo pomalé posilování, které se na podzim 2020 prudce zrychlilo. Od konce září jeho hodnota stoupla přibližně o 20.000 USD.
Bezprostřední příčina aktuální volatility bitcoinu není známa. Za jeho posilováním v minulém roce bylo několik faktorů. Za nejdůležitější se považuje zvýšení jeho akceptace mezi investory. K tomu velkou měrou přispěla platební služba PayPal, která chce svým uživatelům umožnit platby digitálními jmény.


Dalším faktorem byl nárůst poptávky ze strany institucionálních investorů, kteří nakupují Bitcoin jako jistotu proti inflaci, podobně jako zlato. Důvodem jsou bezprecedentní fiskální a monetární stimuly na podporu ekonomik během pandemie nového koronavirus.
Experti však varují před rizikem extrémního kolísání kurzu bitcoinu. Před třemi lety se jeho cena v průběhu krátkého času propadla přibližně o 70%.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články