- Reklama -magazin

Podnikání při studiu vysoké školy? Dá se to zvládnout?

Rozhodli jste se pro rozjezd podnikání ještě při studiu, nebo naopak chcete doplnit své vzdělání a již podnikáte? Podívejte se na několik praktických tipů, jak zvládnout sedět na dvou židlích. 

Podnikání při studiu s sebou nese několik výhod, ale bohužel i nevýhod. Pokud máte živnostenské oprávnění a status studenta, zbavíte se sociálního a zdravotního pojištění, což dělá několik tisíc měsíčně. jako studenti také nenesete takové existenční riziko, jako později se závazky. Musíte se však připravit na jednu zásadní věc. Pokud budete chtít sedět na dvou židlích, tak se prakticky připravíte o většinu vašeho volného času a na stávající koníčky budete muset pečlivě vážit čas

Pokud se však budete držet několika základních tipů, najdete potřebný balanc a zvládnete oba vaše úkoly. 

  • Vyhněte se prokrastinaci pomocí přesného programu práce, který budete důsledně dodržovat. Přesto, že máte svobodu, pracovat kdy chcete, je třeba si nastavit jasná pravidla, abyste nepropadli prokrastinování.
  • Nezapomínejte na kvalitní spánek, ale také kvalitní stravu. Pokud budete pracovat do vypětí všech sil, vaše produktivita nebude stoupat, spíše naopak. kvalitní odpočinek přímo souvisí s kvalitní prací.
  • Snažte se obklopovat lidmi, kteří mají stejné cíle jako vy. Ti také pochopí, proč na ně již nemáte tolik času a že vaše důvody jsou především cíle, za kterými si důsledně jdete. Kolektiv flákačů vám moc nadšení do práce nepřidá. 
  • Ujasněte si priority a nevyžadujte po sobě nemožné. Je pochopitelné, že obojí teď nezvládnete na 100% a je zbytečné to po sobě požadovat.
  • Veďte si diář. Budete tak mít přehled o všech povinnostech které vás čekají, a také o tom, co jste už zvládli. Navíc vás splněné úkoly budou motivovat.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články