- Reklama -magazin

Co je coworking a proč by měl být vhodný právě pro vás?

Coworking stále získává na popularitě a stále více lidí si klade otázku, co přesně je to coworkingový prostor a jaké jsou jeho výhody. Na tyto otázky si odpovíme v následujícím článku.

Obecnou definicí coworkingu je, když se lidé shromažďují v neutrálním prostoru a pracují samostatně na různých projektech, nebo ve skupinách na stejných projektech. Je to jiné než typické kancelářské pracovní prostředí, protože lidé v coworkingovém prostředí obecně nepracují pro stejnou společnost. Coworkingové prostory nabízejí stejné vybavení, jaké byste našli v tradiční kanceláři, a mnohem více. Hlavním rozdílem je flexibilita , protože v coworkingovém prostoru většinou nemusíte podepisovat dlouhodobý pronájem.

1.   Odpadají starosti se zařizováním kanceláře

Nábytek, vybavení, energie, internet. To je jen stručný výčet věcí, které musíte zařizovat při pronájmu kanceláře. Stojí vás to nejen peníze, ale hlavně čas a energii. Místo toho, abyste se soustředili na práci, musíte zařizovat ještě spoustu věcí kolem. Vaši energii a peníze jste přitom mohli vynaložit mnohem efektivněji. V coworkingu je vše připraveno a vy se můžete rovnou pustit do práce.

2.   Ve výsledku ušetříte

Zařizování vlastních prostor? Pronájem? Schůzky a práce v kavárnách? To vše stojí nemalé peníze. Jedna schůzka, druhá schůzka, třetí káva, rozbitá kopírka, nová židle, zvýšení pronájmu, nebo rychlejší internet. Do coworkingu nic kupovat nemusíte, vše už tam je

Tip: Zaujala vás možnost sdíleného pracovního prostoru? Podívejte se na nabídku coworking prostor ve vašem okolí a začněte kreativně pracovat ve sdílené kanceláři.

3.   Získáte nové známosti a parťáky

V coworkingu se to hemží kreativními lidmi ze všech oborů. O podnikatele, grafiky, markeťáky, copywritery, lektory a poradce budete doslova zakopávat. Bez kontaktů to dnes už zkrátka nejde a navazovat je nebylo nikdy jednodušší. Šance, že se dostanete k zajímavému projektu nebo zakázce rázem raketově stoupá. Navíc, když si s něčím nevíte rady, pomocná ruka se nachází nejspíš o pár židlí před vámi.

4.   Budete produktivnější a vyhnete se prokrastinaci

Taky někdy máte pocit, že vám den utekl doslova před očima? Při práci z domova vám mnohdy chybí disciplína a schopnost oddělit osobní čas od pracovního. Než se nadějete venku je tma a vy zjistíte, že z plánované práce jste nestihli ani polovinu. Prostředí coworkingu je navrženo tak, aby podporovalo vaši produktivitu. Jasně vašemu mozku říká, že teď je čas na práci.

5.   Zvýšíte svou motivaci

Pokud pracujete sami, není lehké si udržet motivaci. V coworkingu vás aktivita lidí kolem, kteří se snaží také uspět, doslova žene kupředu.  Není to ale jen o práci a sdíleném prostoru. Sdílíte mnohem víc. Své zážitky, zkušenosti a nápady. Brzy zjistíte, že vám lidé z okolí dodávají inspiraci a motivují vás.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články