- Reklama -magazin

Daimler prodal francouzský závod na výrobu modelů Smart firmě Ineos

Německý automobilový koncern Daimler, vlastník značky Mercedes-Benz, prodal svou továrnu na výrobu automobilů Smart na severovýchodě Francie britské společnosti Ineos. Uvedl to v úterý pro agenturu AFP zdroj blízký vedení továrny, který nechtěl být jmenován.
„Prodej byl podepsán v pondělí (7. 12.) večer,“ řekl zdroj s tím, že dohoda zachová 1300 z 1500 pracovních míst v závodě v Hambachu.

Petrochemická firma Ineos plánuje vyrábět tzv. off-road Grenadier, který je jejím prvním „vpádem“ do automobilového průmyslu. Původně ho chtěla vyrábět ve Walesu, toto léto však uvedla, že místo toho uvažuje o koupi závodu v Hambachu.

Německý automobilový gigant Daimler způsobil překvapení, když oznámil, že nabídne továrna v Hambachu na prodej ve snaze snížit náklady, neboť čelí ztrátám v důsledku pandemie nového koronavirus. Bude však pokračovat ve výrobě elektromobilů Smart a částí nového elektrického SUV Mercedes ve francouzském závodě do roku 2024, uvedl zdroj z Hambachu.


Odchod automobilky z Hambachu znamená konec jedné éry, která začala s velkou slávou v roce 1997, kdy německý kancléř Helmut Kohl a bývalý francouzský prezident Jacques Chirac slavnostně otevřeli závod na výrobu malého dvoumístného městského automobilu. Ředitel pro komunikaci v továrně Jean-Yves Schmitt pro agenturu AFP uvedl, že Daimler i Ineos vydají prohlášení o prodeji později v úterý.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články