- Reklama -magazin

Home banking

Chcete-li své bankovní transakce provádět z pohodlí domova (nebo své kanceláře) budete potřebovat počítač s nainstalovaným bankovním programem, telefonní linku (nebo připojení k internetu). Prostřednictvím tohoto kanálu můžete své peníze řídit kdykoliv a odkudkoliv.

Co služba nabízí?

Chcete-li mít banku na svém pracovním stole určitě si zřiďte tuto službu. Jejím prostřednictvím můžete provádět transakce jako v pobočce vaší banky, můžete mít také přehled o probíhajících pohybech na účtu v reálném čase. Program lze provázat s vlastním účetnictvím. Nevýhodou je vázanost na jeden (nebo několik) konkrétní počítač s nainstalovanou bankovní aplikací. Pokud navíc nemáte pevné připojení k internetu, budete muset navíc platit telefonní poplatky.

Kolik to stojí?

V některých bankách zaplatíte poplatek za zřízení služby (většinou řádově v tisících korun) a pak platíte měsíční platby (do sta korun). Transakce prováděné tímto způsobem jsou většinou výrazně levnější, při velkých objemech plateb se vám může homebanking takto sám zaplatit. Kromě těchto poplatků musíte ještě platit za připojení na internet a telefonní poplatky.

Jak je to s bezpečností?

Aplikace ve vašem počítači, šifrovaná komunikace mezi vámi a bankou zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Její úroveň je vyšší než u internetového bankovnictví.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články