- Reklama -magazin

Výdaje amerického stavebního sektoru se v listopadu zvýšily méně než v říjnu

Výdaje amerického stavebního sektoru se loni v listopadu zvýšily, i když méně než v předchozím měsíci.
Výdaje amerického stavebního sektoru se loni v listopadu zvýšily, i když méně než v předchozím měsíci. Podpořila jejich výstavba obytných domů, která zmírnila vliv slabší aktivity v jiných částech stavebnictví na celkové výsledky. Informovalo o tom v pondělí americké ministerstvo obchodu.

Podle nejnovějších údajů se stavební výdaje v USA v listopadu zvýšily o 0,9% na sezónní upravenou roční míru 1,46 bilionu USD (1,19 bilionu korun). Analytici přitom odhadovali, že stoupnou o 1% po nárůstu o 1,6% v říjnu.

Za prvních 11 měsíců 2020 vzrostly stavební výdaje v USA o 4,4% v porovnání se stejným obdobím 2019. Statistiky ukázaly také, že výdaje na soukromou výstavbu se zvýšily o 1,2%, zatímco výdaje na veřejnou výstavbu klesly o 0,2 %.

Ministerstvo dále uvedlo, že výdaje na rezidenční výstavbu v listopadu vzrostly o 2,7%, přičemž výstavba rodinných domů se zvýšila o 5,1%, zatímco výstavba bytů stagnovala. Výdaje na nebytové stavební projekty však v listopadu klesly o 0,8%, z toho výdaje na kancelářské budovy se propadly o 8,1%.

Rekordně nízké hypoteční úrokové sazby ve Spojených státech vyvolaly silnou poptávku po bydlení, i když pandemie nového koronavirus přinesla rozsáhlé blokády ostatních částí ekonomiky. A zároveň, hodně samospráv v USA čelí vážným rozpočtovým omezením, protože recese snížila jejich daňové příjmy, což se negativně odrazilo na veřejné výstavbě.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články