- Reklama -magazin

Internet banking

K využití této možnosti komunikace se svou bankou potřebujete pouze počítač připojený k internetu. Pak už není důležité, kde na zeměkouli se nacházíte, vaše banka je tak daleko jako nejbližší připojení k celosvětové počítačové síti.

Co služba nabízí?

Bez nutnosti vázat se na nějaké místo můžete využívat stejné služby jako byste byli přítomni v pobočce vaší banky. Stejně jako tam můžete zjišťovat zůstatky, historii účtu, zadávat příkazy k úhradě, inkaso, měnovou konverzi, zakládat termínované nebo spořící účty a využívat další služby nabízené vaší bankou. Internetové bankovnictví u nás v současnosti nabízejí již téměř všechny banky.

Jak to funguje?

K využití této služby potřebujete počítač připojený na internet. S pomocí prohlížeče si otevřete webovou stránku vaší banky a můžete provádět transakce. Na vstup do své banky potřebujete své uživatelské jméno a heslo. Některé banky poskytují svým klientům elektronický klíč, kterým generují jednorázové kódy na vstup do své banky.

Kolik to stojí?

Některé banky mají poplatek za tuto službu již zahrnut v poplatku za vedení účtu, jiné vyžadují poplatky asi do 100 korun. Transakce prováděné jejím prostřednictvím jsou levnější než na přepážce. Kromě těchto poplatků samozřejmě platíte za připojení k internetu.

Jak je to s bezpečností?

Tuto otázku si jistě kladou mnozí z nás, hlavně v souvislosti s bezpečností samotného internetu. Síťové banky využívajících dodatečné možnosti identifikace klienta pomocí různých elektronických klíčů nebo kódů lze považovat za bezpečnější než ty, kde vám k použití služby stačí jméno a heslo. Většina bank se snaží přesvědčit své klienty o bezpečnosti tohoto způsobu komunikace, absolutní záruku však bohužel poskytnout nelze.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články