- Reklama -magazin

Několik restaurace a fitnesscentra chtějí otevírat, premiér vyzývá k odpovědnosti

Restaurační provozy napojené na iniciativu Bojujeme za naše gastro plánují v úterý (8.12.) Otevřít pro hosty i své interiéry. Informoval o tom v pondělí šéf iniciativy Miroslav Heredoš. Podle aktuálních nařízením mohou přitom fungovat pouze na terasách a jako výdej jídla. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) se v reakci na avizované otevírání nechtěl nikomu vyhrožovat pokutami, vyzval je však na odpovědné chování.
„Chceme fungovat i my v normálním režimu, ve stejném jako fungují velkoobchody, obchody, supermarkety. Chceme být otevření ve stejném módu jako jsou otevřené kina, divadla nebo kostely,“ přiblížil Heredoš.
Vede je k tomu několik důvodů. Odvolávají se například na aktuální situaci v České republice, kde se už otevřely i interiéry restaurací. Stěžují také na neexistenci adekvátní komunikace s vládou či na nedostatečné informace od Úřadu veřejného zdravotnictví (ÚVZ). „Vzhledem k tomu, že jsme se dozvěděli, že v restauraci se nakazilo pouze 20 hostů, si uvědomujeme, že my jako segment nejsme šiřiteli nákazy Covid-19,“ argumentoval Heredoš.
K iniciativě se přidala i Unie fitness center Slovenska. „Obrovské množství členů unie zítra otevírá své provozy, připojujeme se k iniciativě,“ avizoval její šéf Pavel Kisel.


„Já se určitě nebudu z tohoto místa vyhrožovat nikomu. Vyzývám každého odpovědného člověka k odpovědnosti. Svoboda bez odpovědnosti vede k anarchii. Jestliže toto udělají restaurace a fitnescentra, tak zavedou anarchii,“ prohlásil po pondělním jednání vlády premiér Matovič. Apeloval na ně, že v aktuální epidemiologické situaci by takovým krokem udělali to nejhorší, co mohou udělat.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články