- Reklama -magazin

Pánský oblek: Jak si dobře vybrat?

Správný oblek je základním kamenem každého pánského šatníku, který dokazuje, že se umíte správně oblékat. Ale je jich několik typů a každý se hodí pro jinou příležitost a jiné roční období, a proto musíte umět správně vybrat. Ale jak? To se dozvíte níže.

Jako první vyberte materiál

Někteří začínají vybírat podle barvy obleku, ale to je chyba, nejdříve se musíte podívat na složení látky, ze které je oblek vyrobený. A pokud si nechcete nošení obleku znechutit, tak dávejte přednost přírodním materiálům před polyesterem. Ten je totiž neprodyšný, takže v létě v něm zažijete velmi horké chvilky.  Mezi přírodní látky patří například vlna či kombinace vlny a dalších látek.

Jak najít univerzální oblek

Pokud nejste veliký fanoušek obleků a potřebujete ho jenom párkrát do roka třeba na svatbu nebo do divadla, tak se vám bude hodit tzv. univerzální oblek, který se hodí na každou příležitost v létě i v zimě. V tomto oděvu byste se měli cítit příjemně, a proto se používají nejčastěji vlněné látky se střední gramáží. Takže oblek není ani moc tlustý, ani moc lehký.

Na zimu se hodí vlna a kašmír

Oblékáte-li oblek dennodenně, tak je možná na místě zvážit nákup modelů uzpůsobených na jednotlivá roční období. Na zimu jsou nejvhodnější vlněné obleky nebo kombinace vlny a dalších přírodních vláken. Takovým příkladem může být kašmír, díky kterému je oblek příjemný na dotek a i v mrazu vás zahřeje. Mohou se ale rychle opotřebovat a často také žmolkují.

Dalším příkladem je příměs mohéru (vlákna ze srsti mohérské kozy), který je odolnější proti opotřebení a příliš se nemačká. Navíc se hodí pro zimní i celoroční nošení.

V létě vsaďte na len či hedvábí

To naopak v létě použijte mnohem vzdušnější materiál, jako např. len. Díky jeho prodyšnosti ho na sobě skoro neucítíte, ale poměrně snadno se zmačká. Svým vzhledem se spíše hodí na denní nošení než na večer. A když už máte oblek z tak lehkého materiálu, tak je vhodné k tomu přiřadit stejně lehkou košili, aby oblek nezastínila. Na letní párty můžete vyzkoušet třeba kombinaci lnu a bavlny, lněné košile ve světlých i tmavých barvách, hedvábné košile nebo košile s příměsí viskózy, která příjemně chladí. K těmto letním outfitům se hodí mokasíny z broušené kůže nebo derby či driving shoes.

Obleky sice nejsou nejlevnějšími kousky oblečení, ale rozhodně se vyplatí do nich investovat, obzvlášť do těch dražších. Ty jsou většinou šité na míru, z kvalitních materiálů a při výběru vám pomůže obsluha. Také si za ně ale připlatíte, ale to se vyplatí, především pokud je využíváte častěji. Proto je tu pro vás půjčka bez registru.

Další články autora

Komentáře

PR článek

Nejnovější články